31 marca 2020 • 3 minuty

#MOŻNAzDOMU

#MOŻNAzDOMU

W obliczu koniecznych ograniczeń w wielu aktywnościach i nawykach naszej codzienności jesteśmy zmuszeni do stworzenia sobie przyjaznego środowiska do realizacji dotychczasowych zadań i obowiązków. Jednym z nich jest wizyta u lekarza i uzyskanie porady medycznej, a z rozwiązaniem przychodzi telemedycyna. Pojęcie dla wielu zapewne egzotyczne i stworzone mogłoby się wydawać tylko jako reakcja na bieżące wydarzenia, otóż nie!

Telemedycyna jest powszechną praktyką na zachodzie Europy, szczególnie w Wielkiej Brytanii, która jest pionierem tego rodzaju usług. Dzięki e-konsultacji możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego wywiadu zdrowotnego, uzyskanie skierowania i wskazówek do dalszych działań. Innymi słowy, to prywatna wizyta lekarska bez wychodzenia z domu! W Polsce również taka praktyka nie jest niczym nowym. Dzięki telemedycynie możemy połączyć się z lekarzem nie tylko przy pomocy telefonu, ale również poprzez video chat, co sprawi, że tak jak w tradycyjnej placówce lekarz obejrzy nas i przeprowadzi dokładny wywiad, może nawet bardziej szczegółowy. Co więcej dzięki takiej metodzie nie dosięga nas presja oczekujących w kolejce i przepychanek w poczekalni, bo e-lekarze czekają na nas całą dobę w wszystkie dni tygodnia.

Spośród wielu usług świadczonych „na odległość” telemedycyna skutecznie zapewni m. in.: przeprowadzenie wywiadu medycznego, postawienie diagnozy, wydanie zaleceń dalszego postępowania, przekazanie dyspozycji terapeutycznych, wystawienie e-recepty czy skierowanie na badania diagnostyczne, na które nierzadko otrzymamy dodatkową zniżkę!

Aby zostać przyjętym do e-przychodni i założyć kartę pacjenta należy zarejestrować się na stronie placówki, która prowadzi usługę elektronicznych gabinetów. Rejestracja jest płatna jednak istnieją sposoby aby skorzystać z tej wygodnej (zwłaszcza obecnie) usługi bezpłatnie. Dostęp do e-konsultacji za darmo oferują dziś uznane Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, a jak zostać pacjentem e-przychodni przy wsparciu Towarzystwa Ubezpieczeniowego? Wybierając odpowiednie rozwiązanie zapewniające skuteczne wsparcie finansowe w konkretnych momentach życia, a dostęp do telemedycyny stanie się faktem.

W dobie ograniczenia kontaktu bezpośredniego również zawieranie polis ubezpieczeniowych na życie jest możliwe zdalnie. Jednym z Towarzystw Ubezpieczeń na Życie, które umożliwia swoim klientom zawieranie umów na odległość jest MetLife. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Towarzystwo daje swoim klientom wybór w sposobie formalizowania polis. Każdy kto na odległość chciałby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich bez wychodzenia z domu, może to zrobić. Od 2019 roku specjalną ofertę MetLife kieruje do właścicieli firm, szczególnie małych i średnich przedsiębiorców, którym także dzisiaj może zaoferować wsparcie w postacie polisy sprofilowanej na indywidualne potrzeby pracodawców, pracowników i ich rodzin.

Usługa zdalna, w tym telemedycyna nie jest niczym nowym, musimy się jej po prostu nauczyć, dziś bardziej niż kiedykolwiek. Wsparcie w sprawnym odnalezieniu się w zastanych okolicznościach zapewni dobry doradca, dzięki niemu współpraca na odległość stanie się bliska.


Udostępnij...

Podobne wpisy

Podobne wpisy

Którą dziś wybierzesz?

„Za niewystarczającą należy uznać znajomość spraw związanych ze zdrowiem. Około 40% badanych osób, 44,4% mężczyzn i 37,7% kobiet, stwierdziło, że nie zetknęli się z pojęciem […]

UDARemnij

To będzie krótka historia o ryzyku. 29.10 „obchodziliśmy” Światowy Dzień Udaru Mózgu i raczej o tym nie słyszałeś. Zapewne nie słyszałeś także o tym: · […]

NO TIME TO DIE?

Przedsiębiorczość to zaspokajanie potrzeb klienta (człowieka) – taką definicję można było usłyszeć w minioną środę w audycji STREFA PRYWATNA w radiowej „czwórce”, gdzie gośćmi byli […]