31 marca 2020 • 3 minuty

#MOŻNAzDOMU

#MOŻNAzDOMU

W obliczu koniecznych ograniczeń w wielu aktywnościach i nawykach naszej codzienności jesteśmy zmuszeni do stworzenia sobie przyjaznego środowiska do realizacji dotychczasowych zadań i obowiązków. Jednym z nich jest wizyta u lekarza i uzyskanie porady medycznej, a z rozwiązaniem przychodzi telemedycyna. Pojęcie dla wielu zapewne egzotyczne i stworzone mogłoby się wydawać tylko jako reakcja na bieżące wydarzenia, otóż nie!

Telemedycyna jest powszechną praktyką na zachodzie Europy, szczególnie w Wielkiej Brytanii, która jest pionierem tego rodzaju usług. Dzięki e-konsultacji możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego wywiadu zdrowotnego, uzyskanie skierowania i wskazówek do dalszych działań. Innymi słowy, to prywatna wizyta lekarska bez wychodzenia z domu! W Polsce również taka praktyka nie jest niczym nowym. Dzięki telemedycynie możemy połączyć się z lekarzem nie tylko przy pomocy telefonu, ale również poprzez video chat, co sprawi, że tak jak w tradycyjnej placówce lekarz obejrzy nas i przeprowadzi dokładny wywiad, może nawet bardziej szczegółowy. Co więcej dzięki takiej metodzie nie dosięga nas presja oczekujących w kolejce i przepychanek w poczekalni, bo e-lekarze czekają na nas całą dobę w wszystkie dni tygodnia.

Spośród wielu usług świadczonych „na odległość” telemedycyna skutecznie zapewni m. in.: przeprowadzenie wywiadu medycznego, postawienie diagnozy, wydanie zaleceń dalszego postępowania, przekazanie dyspozycji terapeutycznych, wystawienie e-recepty czy skierowanie na badania diagnostyczne, na które nierzadko otrzymamy dodatkową zniżkę!

Aby zostać przyjętym do e-przychodni i założyć kartę pacjenta należy zarejestrować się na stronie placówki, która prowadzi usługę elektronicznych gabinetów. Rejestracja jest płatna jednak istnieją sposoby aby skorzystać z tej wygodnej (zwłaszcza obecnie) usługi bezpłatnie. Dostęp do e-konsultacji za darmo oferują dziś uznane Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie, a jak zostać pacjentem e-przychodni przy wsparciu Towarzystwa Ubezpieczeniowego? Wybierając odpowiednie rozwiązanie zapewniające skuteczne wsparcie finansowe w konkretnych momentach życia, a dostęp do telemedycyny stanie się faktem.

W dobie ograniczenia kontaktu bezpośredniego również zawieranie polis ubezpieczeniowych na życie jest możliwe zdalnie. Jednym z Towarzystw Ubezpieczeń na Życie, które umożliwia swoim klientom zawieranie umów na odległość jest MetLife. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Towarzystwo daje swoim klientom wybór w sposobie formalizowania polis. Każdy kto na odległość chciałby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich bez wychodzenia z domu, może to zrobić. Od 2019 roku specjalną ofertę MetLife kieruje do właścicieli firm, szczególnie małych i średnich przedsiębiorców, którym także dzisiaj może zaoferować wsparcie w postacie polisy sprofilowanej na indywidualne potrzeby pracodawców, pracowników i ich rodzin.

Usługa zdalna, w tym telemedycyna nie jest niczym nowym, musimy się jej po prostu nauczyć, dziś bardziej niż kiedykolwiek. Wsparcie w sprawnym odnalezieniu się w zastanych okolicznościach zapewni dobry doradca, dzięki niemu współpraca na odległość stanie się bliska.


Udostępnij...

Podobne wpisy

Podobne wpisy

Czy Twój kot żyje? – o tym czy Twoja polisa jest bezpieczna.

Wydarzenia ostatnich miesięcy związane z epidemią COVID-19 odcisnęły niespotykane dotąd piętno na finansach niemal całego świata. Jak pikujące w dół wykresy na światowych parkietach i […]

Czego nie zniesie biznes?

Sytuacja polskich przedsiębiorców jest w ostatnich miesiącach wyjątkowa, to oczywiste. Szczególny charakter ostatnich tygodni wynika ze zmian. Sposób świadczenia usług, obsługa klienta, komunikacja czy finalizacja […]

UDARemnij

To będzie krótka historia o ryzyku. 29.10 „obchodziliśmy” Światowy Dzień Udaru Mózgu i raczej o tym nie słyszałeś. Zapewne nie słyszałeś także o tym: · […]